Świąteczne Zaskoczenie

Świąteczne zaskoczenie naszych znajomych z Rodewisch!!!!

Po wysłaniu prezentów do zaprzyjaźnionej placówki w Rodewisch, byliśmy ogromnie zniecierpliwieni i czekaliśmy na reakcje naszych koleżanek i kolegów. W dniu 22 grudnia dotarła nasza paczka do szkoły w Rodewisch, i mimo że w Niemczech w tym czasie szkoła była zamknięta z powodu złych warunków atmosferycznych to już następnego dnia otrzymaliśmy podziękowania od dyrektora placówki w Rodewisch p. Klausa- Petera Palme i od naszych przyjaciół. Zdziwienie i radość były ogromne, o czym świadczą nadesłane zdjęcia. Otrzymaliśmy również liczne e-maile z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi.
Logo  oraz zdjęcia z pobytu w Chmielniku które przekazaliśmy naszej partnerskiej szkole, umieszczone zostały na szkolnym korytarzu jako dowód naszej wzajemnej współpracy. Mamy nadzieje że dzięki tym upominkom i życzeniom sprawiliśmy naszym znajomym miłą niespodziankę:).
A oto przykładowe listy od naszej partnerskiej szkoły z podziękowaniami i życzeniami dla nas:

recht herzlichen Dank für eure gelungene Weihnachtsüberraschung. Gestern haben wir mit unseren Schülern euer liebevoll gepacktes Päckchen ausgepackt. Wir haben uns sehr über eure Geschenke und die vielen Grüße gefreut. DANKE! (im Anhang habe ich ein paar Fotos eingefügt)
Ja, jetzt sind es nur noch wenige Tage, dann ist heilige Nacht und das Weihnachtsfest beginnt. Deshalb möchte ich allen Lehrerinnen und Lehrern an eurer Schule in Chmielnik sowie dir und deiner Familie ein friedvolles und glückliches Weihnachtsfest wünschen. Auch für das kommende neue Jahr wünsche ich alles erdenklich Gute, vor allem Gesundheit und für unsere gemeinsame Arbeit viel Erfolg.

Mit freundlichen Grüßen
René

i jeszcze jeden, tym razem  od Dyrektora szkoły:

Liebe Ania!!!
Das Paket ist sehr gut angekommen!!! Dein Schreiben und das Logo haben wir im Schaukasten im Haus 1 ausgehangen!
Vielen, vielen Dank - ich wünsche Dir und deiner Familie alles, alles Gute, schöne Weihnachten, guten Rutsch in das neue Jahr und für 2011 viele Gesundheit und Wohlergehen!!!
Wir freuen uns auf ein Wiedersehen!!!

Beste Grüße

Klaus-Peter Palme