Scenariusz Świąt

W dniach 20- 22 grudnia 2010 nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzili w wybranych klasach I i II zajęcia pt: Weihnachten in Deutschland und in Polen- Vergleich. Głównym celem zajęć było pokazanie uczniom różnic kulturowych i tradycyjnych w obu państwach podczas obchod   zenia Świąt Bożego Narodzenia.Na podstawie informacji nadesłanych przez szkołę partnerską z Rodewisch, która jest koordynatorem projektu Comenius, realizowanego wspólnie z naszą szkołą, zapoznaliśmy naszych uczniów z tradycjami panującymi w Niemczech. Również nasza szkoła przekazała szkole w Rodewisch różne materiały o tematyce bożonarodzeniowej w Polsce. Na lekcjach śpiewane były kolędy w j. angielskim, niemieckim i polskim. Scenariusze zajęć opracowane przez nauczycieli posłużą jako produkt końcowy. Za nadesłane materiały dziękujemy pani Evelin Pürzel ze szkoły w Rodewisch.